http://www.estahbancement.com

سیمان استهبان با بیش از 20 سال سابقه و فعال در زمینه تولید انواع تیپ های سیمان سفید و خاکستری، یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین کارخانه های تولید سیمان، در جنوب ایران می باشد. از جمله ویژگی های این کارخانه، نزدیکی به استان های جنوبی و دسترسی به آب های آزاد خلیج فارس از مسیر بنادر جنوبی بوده که راه حضور صد در صدی سیمان استهبان را، در بازارهای داخلی و جهانی هموار می کند.

با توجه به بازاریابی و برنامه ریزی  انجام شده و پتانسیل بالای صادراتی موجود در سیمان استهبان، این شرکت نقش مهمی در ورود ارز و افزایش سهم صادرات استان فارس در کشور، ایفا می نماید.

با تغییر مالکیت و مدیریت جدید در خرداد ماه سال 1396 و پس از مطالعه بازار داخلی و امکان سنجی حضور در بازار کشورهای خاورمیانه، حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه، هیات مدیره جدید شرکت سیمان، تصمیم به تولید سیمان سفید گرفت و در این راستا با تکیه بر مطالعات تخصصی، مشاوره، بررسی های آزمایشگاهی تحت نظر کارشناسان و متخصصان برجسته و بهره مندی از تجربه کارآمد و دانش فنی مهندسان این کارخانه، کلینکر سفید در تاریخ 1396/06/04 برای اولین بار در کشور در کارخانه سیمان استهبان، تولید شد.

هم اکنون مجموعه سیمان استهبان، قابلیت تولید انواع تیپ های سیمان خاکستری و سیمان سفید را دارد و به عنوان یکی از شرکت های منحصر به فرد از نظر تولید همزمان دو محصول، در هر دو خط مشغول فعالیت بوده که عمده تولیدات این مجموعه، راهی بازار های خارجی خواهد شد.