برگزاری کارگاه رفع تعهد ارزی توسط شرکت توسعه صادرات صنعت سیمان

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام نموده که برخورداری از هرگونه معافیت مالیاتی و استرداد مالیات بر ارزش افزوده، دریافت مشوق‌های صادراتی، تامین نیازهای ارزیِ وارداتی و نیز شرط تداوم فعالیت‌های تجاری ، صنفی و تمدید کارت‌های بازرگانی منوط به بازگشت ارز صادرکنندگان به چرخه اقتصادی مطابق با مصوبات ابلاغی از سوی آن نهاد است. راجع به این موضوع ، همواره سئوالات بسیاری برای عموم صادرکنندگان ، بالاخص دست‌اندرکاران صنعت سیمان ، مطرح بوده. از همین رو ، شرکت توسعه صادرات صنعت سیمان درصدد برآمده تا با برگزاری کارگاه رفع تعهد ارزی ، ابهامات موجود را برطرف سازد .

در همین راستا ، در تاریخ سه‌شنبه 4 شهریور 1399 جلسه‌ای در هلدینگ سیمان فارس و خوزستان با مدیریت شرکت توسعه صادرات صنعت سیمان برگزار گردید.

در این کارگاه ، که در آن آخرین بخشنامه های بانک مرکزی طرح و توضیح داده شد، ده‌ نفر به‌طورحضوری و بیش از شصت نفر نیز به صورت مجازی شرکت داشتند.

 تدریس این جلسه بر عهدۀ سرکار خانم ویرنشان ( کارشناس ارشد بازرگانی و مجری دوره‌های مشابه) بود . ایشان ، ضمن تدریس “نحوۀ رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و برگشت ارز صادرات به چرخه اقتصادی کشور “، به توضیح و تبیین بخشنامه‌های صادره پرداخته و به سوالات حاضرین نیز پاسخ دادند.